Виховна робота

18.02.22
"Ангели, що вчать нас жити"

16.02.22

День Єднання

 




15.02.22

 









28 ЖОВТНЯ — ДЕНЬ ВИГНАННЯ НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ


Година спілкування з елементами інтерактиву до Дня Європи

Гасло Європейського союзу – «In varietate concordia», що означає «Єдність у багатоманітності». Такі різні країни Європи об’єдналися під одним прапором.

Щоб відчути красу Європи, інколи достатньо і якісних інтернет-ресурсів. Багато що про країни Європи та Європейського союзу ви вже вивчили на уроках, давайте перевіримо, чи можете ви продемонструвати свою обізнаність у цьому питанні.
Робота зі смартфонами чи комп’ютером
Зараз у режимі реального часу ви зможете перевірити свої знання. Пропоную кожному самостійно надати відповіді на запитання:
Що ж ви знаєте про Європу?
Чи складним для вас виявився тест? Про що ви дізналися вперше? (аналіз роботи).
А тепер таке серйозне питання я маю до вас «Що значить бути європейцем?» 
Відео "Мої європейські цінності"

Культурна спадщина – не менш цінна. Саме зараз ми перевіримо з вами, наскільки добре ви знайомі з цікавинками Європи та України.
Робота з флеш-картками:
«Тест на знання цікавинок Європи» https://naurok.com.ua/test/test-na-znannya-viznachnih-mist-vropi-7251.html

Тема: "А над світом вишивка цвіте!"

Людське безсмертя з роду і до роду
   Увись росте з коріння родоводу.
   І тільки той, у кого серце чуле,
   Хто знає, береже минуле
   І вміє шанувать сучасне, -                                                          Лиш той майбутнє
Вивершить прекрасне!
Вишивка виникла давно. Мабуть, ніколи не зможемо довідатися, хто і коли вперше здогадався втілити в узорний мотив красу рідної при­роди, свої переживання та відчуття, бо через недовго­вічність тканини та ниток наука позбавлена можливості точно визначити час виникнення цього мистецтва.
Однак знаємо, що українська вишивка сягає своїм корінням у сиву давнину. Елементи символіки сучасних українських узорів перегукуються з орнаментами, що прикрашали посуд трипільських племен. Історик Геродот писав, що вишивкою був прикрашений одяг скіфських племен. У Черкаській області було знайдено срібні пляшечки з фігурками чоловіків, одягнених у вишиті сорочки, датовані шостим століттям нашої ери.

Дуже цінувалась вишивка в Київській Русі. Сестра Володимира Мономаха Анна організувала в Андріївському монастирі школу, де дівчата вишивали золотом і сріблом. XVI-XVII століття - епоха українського Відродження, найбільший розквіт вишивки. Вишиванням споконвіку займались жінки, які з покоління в покоління передавали найяскравіші зразки орнаменту, кольору, вишивальну техніку.

Майже кожна область, кожний район, часто і окремі села, від матері до дочки передавали свої узори. Тому за кольором, орнаментом, фактурою вишивки завжди можна визначити місце її виготовлення.
Здебільшого в Україні переважали вишивки червоними і чорними нитка­ми. Вишиванням займались кожну вільну хвилину, на вечорницях і досвітках, довгими осінньо-зимовими вечорами. 



Щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.
Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар, повідомили в Українському інституті національної пам'яті.
Тема: НЕ   ЗАГАСИТИ   ПАМ'ЯТІ   ВОГОНЬ…
День Победы 9 мая - Праздник мира в стране и весны. В этот день мы солдат вспоминаем, Не вернувшихся в семьи с войны. В этот праздник мы чествуем дедов, Защитивших родную страну, Подарившим народам Победу И вернувшим нам мир и весну!
День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше –  мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.
    Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зникає в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Наша пам’ять про ті часи  – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.

 Війна. За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей. На нашу землю війна прийшла раннім світанком 22 червня 1941 року.
Все починалося з грому небесного,
Такого жорстокого, такого нечесного.
І з ненависного, злісного грому,
Який на світанку вигнав із дому…
І мама мовчазно-бліда, мов стіна…
І тато поволеньки каже: „Війна“.
С Днём Победы! Мы помним! Мы гордимся!

Помните! Через века, через года
Помните! О тех, кто уже не придет никогда, -
Помните! Не плачьте! В горле сдержите стоны…
Памяти  павших,  будьте достойны!

Видео ролик ко дню Чернобыльской катастрофы 
26 апреля 1986г. (34г. спустя)



Комментариев нет:

Отправить комментарий